7 zawodów, które zdobędziesz na UPWr

UPWr oferuje 28 przyrodniczych kierunków studiów i znacznie więcej zawodów, które można wykonywać po ich skończeniu. Wybraliśmy 7 najpopularniejszych. Wszystkim kandydatom polecamy też bezpłatne kursy uzupełniające wiedzę z biologii i chemii.
30 lipca 2020 roku

1. Lekarz weterynarii


Weterynaria to niezmiennie jeden z najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W zeszłym roku o jedno miejsce na tym kierunku ubiegało się ponad 7 kandydatów. Trudno się dziwić – wrocławska weterynaria od lat plasuje się w czołówce najlepszych, jakość kształcenia potwierdzają europejskie certyfikaty.

Weterynarz to zawód dla ambitnych – zwierzęta nie powiedzą, gdzie je boli, ale precyzyjna diagnostyka i nieustannie aktualizowana wiedza medyczna, pozwalają wyleczyć najtrudniejsze choroby i najegzotyczniejszych pacjentów. Bo bywają u nas nie tylko psy czy kot, ale i pingwiny, lwy, lemury.


Kierunki, które możesz studiować na UPWr:

2. Technolog żywności 


Na żywieniu znamy się jak nikt. Kierunki związane z żywnością podbiły w ostatnich latach serca studentów, a UPWr podbiło rankingi – niedawno po raz kolejny ranking „Perspektyw” uznał nasze kierunki o żywieniu i żywności za najlepsze w kraju. Nasze osiągnięcia w obszarze „food science and technology” sprawiły, że od kilku lat jesteśmy też w rankingu Szanghajskim.

Bo żywienie to nie tylko wiedza o tym, jak jeść smacznie i zdrowo, ale i o tym, co się kryje w żywności, jak jedzeniem zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, jak tworzyć innowacyjne i zdrowe produkty, monitorować łańcuch produkcji i jak zapewnić ludzkości bezpieczeństwo żywnościowe poszukując nowych źródeł jedzenia.


Kierunki, które możesz studiować na UPWr:

3. Rolnik


Niby nie brzmi zbyt nowocześnie, ale gdyby się tak zastanowić. Zmiany klimatu wpływają na rolnictwo tak dynamicznie, że standardem staje się coraz częstsze wykorzystywanie nowoczesnych technologii – pozwalają na precyzyjne nawadnianie, nawożenie, przewidywanie susz i powodzi, jak najlepsze dbanie o zwierzęta.

W nowoczesnym rolnictwie wykorzystuje się m.in. drony i skanery, a mądre rolnictwo, którego na UPWr uczymy, to równoczesne dbanie o jakość plonów i środowisko.


Kierunki, które możesz studiować na UPWr:

4. Przedsiębiorca


Ulepszanie procesów i unowocześnianie technologii, ciągłe wyzwania, budowanie mostów miedzy najnowszą nauką a biznesem, analiza i ocena metod sprzedażowych, zysków i możliwości firm, a coraz częściej również łączenie produkcji z ekologią. Nie jest łatwo być przedsiębiorcą, ale na UPWr zdobędziesz solidne podstawy do rozwoju w tym kierunku.


Kierunki, które możesz studiować na UPWr:

5. Geodeta


Geodezja to nie tylko wytyczanie terenów pod budowę. To również patrzenie w gwiazdy – prężnie rozwijamy geodezję satelitarną i geoinformatykę, które pozwalają na badanie m.in. deformacji skorupy ziemskiej i podnoszenia poziomu wód oceanicznych, rozwijanie różnych systemów nawigacji satelitarnych i zwiększanie precyzji pozycjonowania. W tym roku nasza geodezja zajęła I miejsce w rankingu „Perspektyw”.


Kierunki, które możesz studiować na UPWr:


6. Biolog


Możesz pracować w terenie albo w laboratorium. Twoje odkrycia mogą okazać się rewolucją w medycynie, w przemyśle spożywczym, a nawet przy lotach w kosmos. Tu pole do popisu jest naprawdę szerokie. Jedno jest pewne – jeśli tylko zechcesz, możesz mieć duży wpływ na rzeczywistość.


Kierunki, które możesz studiować na UPWr:


7. Inżynier


Fach w ręku i umiejętność przelania każdego pomysłu najpierw na papier, potem w odpowiednie oprogramowanie, a w końcu – ich urzeczywistnienie. Inżynier-przyrodnik stworzy wizualizację i modele 3D projektu, będzie w kontakcie z klientami i wykonawcami, przeprowadzi inwentaryzacje i analizy przed nowymi inwestycjami, zadba o wykorzystanie najnowocześniejszych i ekologicznych technologii.


Kierunki, które możesz studiować na UPWr:

Dodatkowe wsparcie dla kandydatów na studia – bezpłatne kursy


Zastanawiasz się, czy podołasz?  Nasi naukowy przygotowali kursy doszkalające z biologii i chemii, które pomogą wyrównać i usystematyzować wiedzę, a tym samym rozpocząć studia na wymarzonym kierunku i zdać pierwszą sesję bez stresu.

Kurs z biologii obejmuje wiedzę z zakresu biologii wybranych grup roślin i zwierząt oraz funkcji komórki, z chemii – wiedzę z zakresu pojęć i procesów chemicznych dotyczących chemii organicznej i nieorganicznej.

Kursy pomogą też wszystkim kandydatom na studia z zagranicy, którzy chcą studiować w języku polskim, w przyswojeniu specjalistycznego języka.

Kursy są bezpłatne, trzeba się na nie tylko zarejestrować. Więcej informacji tutaj.

Na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji na studia na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu odpowiada Biuro Rekrutacji.


Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Promocja Zagraniczna

nawa_logo_pl