Uniwersytet Przyrodniczy w Rankingu Szanghajskim 2020

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu kolejny raz znalazł się w Rankingu Szanghajskim – w dwóch dyscyplinach: weterynarii oraz food science and technology.
1 lipca 2020 roku

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w Rankingu Szanghajskim notowany jest od 2017 roku – wtedy w obszarze food science and technology wrocławska uczelnia zajęła 255. miejsce wśród 300 najwyżej ocenianych uczelni na świecie. W ciągu roku UPWr zanotował niezwykle duży skok, bo już w 2018 w food science and technology zajął 186. miejsce.

ranking1

W opublikowanym właśnie najnowszym rankingu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu znalazł się ponownie w dwóch obszarach nauki, w których zresztą w ostatniej ocenie parametrycznej zdobył najwyższe oceny A+. To ponownie food science and technology oraz weterynaria. W tym pierwszym obszarze UPWr znalazł się w dwusetce najlepszych uczelni świata, pomiędzy Sapienza University of Rome a Federal University of Rio de Janeiro i zajął 187. miejsce. Wrocławska weterynaria została sklasyfikowana na 271. miejscu, pomiędzy brazylijskim Universidade Federal do Para a Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i jego weterynaria to miejsce 292., a Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – 238.

W 2019 roku w kategorii food science and technology UPWr znalazł się na 208. miejscu, a weterynaria na 241.
kbk