Zajęcia już nie tylko on-line

W maseczkach i rękawiczkach i co najważniejsze twarzą w twarz – na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zajęcia odbywają się już nie tylko on-line.
23 czerwca 2020 roku

Zajęcia z biochemii, rozrodu, w prosektorium, z anatomii, przy stole operacyjnym na chirurgii, nauka desmurgii, czyli zakładania opatrunków – na Wydział Medycyny Weterynaryjnej wróciły zajęcia kliniczne. Z zachowaniem reżimu sanitarnego zarówno ze strony studentów, jak i prowadzących zajęcia. Wszyscy są więc w maseczkach, rękawiczkach i przestrzegają zasad dezynfekcji. To kolejny krok w otwieraniu weterynarii na UPWr. Kilka tygodni temu uruchomiono już kliniki i ambulatorium weterynaryjne, by pacjenci nie musieli zbyt długo czekać na możliwość leczenia u specjalistów z uczelni.

Ćwiczenia plenerowe i laboratoryjne odbywają też studenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji – w laboratorium wodnym i z pomiarów geodezyjnych. A na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym studenci gleboznawstwa wrócili do zajęć terenowych.

On-line za to odbyły się egzaminy dla studentów studiów polsko-chińskich z zootechniki z podwójnym dyplomowaniem – komisje egzaminacyjne pracowały we Wrocławiu i w Changshy w Chinach, a studenci w swoich pokojach przed komputerami. Polsko-chińskie studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to efekt porozumienia z Hunan Agricultural University of Changsha. Studenci mogą kształcić się na kierunkach architektura krajobrazu, ogrodnictwo i zootechnika.
kbk