Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

Historia Koncertów Noworocznych to tradycja pomagania – od kilku lat – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To ok. 620 tys. zł zebranych podczas aukcji charytatywnych i wielkie gwiazdy polskiej piosenki. Przed nami 11. Koncert Noworoczny.
6 stycznia 2020 roku

„Dobro rodzi się wtedy, kiedy ludzie zapominają o sobie” – idąc za słowami Lwa Tołstoja 10 stycznia po raz jedenasty spotkamy się na Koncercie Noworocznym, aby zapomnieć o sobie, a skupić na podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Bo to dla nich – nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci i ich rodzin – co roku zbieramy się w Auli im. Jana Pawła II i próbujemy uczynić świat choć odrobinę lepszym.

kn_2019-3
fot. Konrad Karolczyk

Gwiazdą koncertu będzie Natalia Kukulska – piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, producentka muzyczna. Córka legendy polskiej sceny muzycznej, piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Wokalistka od lat wierna jest muzyce elektronicznej, nie przeszkadza jej to jednak w romansie z akustycznymi, a nawet symfonicznymi formami. Stacja CNN wybrała ją jako jedyną polską artystkę, której poświęcony został reportaż w serii programów „Eye on Poland”, a sama artystka nazwana została ikoną polskiej sceny muzycznej. Na scenie UPWr usłyszymy największe przeboje i utwory z najnowszej płyty Kukulskiej, artystce będzie towarzyszył uczelniany chór. Piosenki z jej wczesnego repertuaru – a pierwszą płytę nagrała mając 7 lat – usłyszymy w wykonaniu małych artystów.

koncert_noworoczny_2019
fot. Konrad Karolczyk

Aukcję poprowadzi jak zawsze niezawodny Marek Obszarny, dziennikarz Radia Wrocław. Do wylicytowania będą dzieła wybitnych polskich artystów, dary władz krajowych i lokalnych, bezcenne pamiątki – m.in. „Księgi Jakubowe” z autografem noblistki Olgi Tokarczuk, rzeźba Stanisława Wysockiego, moneta z kolekcji „Carskie Jaja Fabergé” podarowana przez rektora Tadeusza Trziszkę, dar arcybiskupa Józefa Kupnego – obraz „Nad leśną wodą” autorstwa Stanisława Przewłockiego czy pióro Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Dochód z aukcji, jak co roku, wesprze kwota ze sprzedaży katalogów aukcyjnych – tutaj każdy może pomóc i dorzucić swoją cegiełkę. Katalogi (w cenie minimalnej 10 zł) można kupić w kilku lokalizacjach na całej uczelni:

  • w dziekanatach,
  • w Kancelarii Kanclerza,
  • w siedzibie Samorządu Studentów,
  • w Biurze Informacji i Promocji,
  • na portierniach w gmachu głównym i Centrum Dydaktyczno-Naukowym.

Do puszki można również wrzucić kupon konkursowy z ostatniej strony katalogu. W czasie koncertu wszystkie kupony wezmą udział w losowaniu nagród (również do obejrzenia w katalogu).

Wstęp tylko z zaproszeniami.

mj