UPWr w rankingu na pierwszym miejscu w swojej kategorii

UPWr na 1. miejscu wśród uczelni rolniczych i na 22. miejscu wśród wszystkich uczelni w Polsce. Weterynaria i nauki o żywności i żywieniu najlepsze w rankingu kierunków studiów „Perspektyw”.

12 czerwca 2019 roku


perspektywy2019

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajął 22. miejsce wśród wszystkich uczelni akademickich w Polsce. To spory skok – w zeszłym roku znaleźliśmy się na miejscu 34. Jednocześnie UPWr został uznany za najlepszą uczelnię o profilu rolniczym.

Pod ocenę branych było 7 kategorii: efektywność naukowa, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie studiów, absolwenci na rynku pracy, prestiż, warunki kształcenia i innowacyjność. UPWr najlepiej wypadł w innowacyjności (5. miejsce w kraju), potencjale naukowym (8. miejsce) oraz efektywności naukowej (20. miejsce).

ranking_perspektyw

„Perspektywy” przeprowadziły również ranking najlepszych kierunków studiów – pod uwagę są tu brane m.in. jakość przyjętych na studia, ekonomiczne losy absolwentów, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, nadane stopnie naukowe, publikacje naukowe pracowników, cytowania, studenci zagraniczni, patenty i prawa ochronne.

Podobnie jak w ubiegłym roku weterynaria i nauki o żywności i żywieniu znalazły się na szczycie zestawienia. Oba zdobyły 100% punktów. 


najlepsze_kierunki_perspektywy2019
fot. Shutterstock / Tomasz Lewandowski


Wysokie pozycje zajęły również kierunki: zootechnika (3. miejsce), architektura krajobrazu (5. miejsce), biotechnologia (6. miejsce), geodezja i kartografia (6. miejsce), kierunki rolnicze i leśne (7. miejsce).