Dni Otwarte na UPWr, czyli poznajmy się

Zaprosiliśmy uczniów szkół średnich i pasjonatów nauki, by na własne oczy przekonali się, dlaczego warto studiować na naszej uczelni.
15 marca 2019 roku

Dni Otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu organizowane są cyklicznie – zawsze mają na celu zaprezentowanie licealistom z całego Dolnego Śląska i Opolszczyzny naszej uczelni. Tym razem w dwudniowym programie znalazły się wykłady na temat archeologii sądowej wykorzystywanej w badaniach współczesnych zbrodni przeciwko ludzkości, o łowcach cieni, czyli o radiologii i radiologach, ale też intrygujący już samym tytułem „Ja ugryźć robala?”.

Aktywni i ciekawscy mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się co kryją etykiety?, dotykali DNA i zostawali detektywami GIS, czyli poznawali jak geoinformacja może być wykorzystywana do walki z przestępczością. Zorganizowaliśmy zajęcia w laboratorium wodnym, centrum modelowania hydrologicznego i laboratorium geotechnicznym. Zaprosiliśmy też do zwiedzania klinik weterynaryjnych i na pokazy – ptaków ozdobnych i gospodarskich oraz… salsy w wykonaniu Akademickiego Klubu Tańca Up.

Uczniowie mieli do swojej dyspozycji Punkt Doradztwa Zawodowego (Coaching Caffe), gdzie mogli poznać szczegóły naszej oferty dla przyszłych studentów.
kbk
fot. David Gaweł