IX Szalona Studencka Noc Naukowa – fotorelacja

Pod hasłem „Przełomy w nauce” spotkali się na UPWr wrocławscy studenci. Tłumy zgromadziły prezentacje kół naukowych, konkursy talentów, pojedynek MasterChefów i wykład gwiazdy wieczoru – Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy bełkot”.
1 marca 2019 roku

W wystąpieniach i prezentacjach studenci z kół naukowych spierali się o to, co było największym przełomem w nauce: eksploracja kosmosu, mydło, izotopy czy może filtrfraki. Na stoiskach i w kuluarach opowiadali o badaniach, które prowadzą i pokazywali, czym zajmują się na co dzień. Na scenie i indywidualnych wystawach prezentowali swoje pasje i talenty.

ixssnn_mysliwiec
fot. Tomasz Lewandowski

Uczestnicy telewizyjnego programu kulinarnego MasterChef – Krzysztof Bigus i Wojciech Kasprowicz – zmierzyli się w pojedynku przygotowanym przez SKN Kuchni Molekularnej – jedli smażone świerszcze, jedwabniki w sezamie i larwy mącznika w czekoladzie, robili „kawior” na czas i rozpoznawali smaki najdziwniejszych składników spożywczych z zakrytymi oczami. Dawid Myśliwiec – youtuber, autor kanału „Uwaga! Naukowy bełkot” – opowiedział o przypadku w chemii, który wielokrotnie w historii nauki doprowadził do przełomu.

ixssnn_www-1
fot. Tomasz Lewandowski

IX Szalona Studencka Noc Naukowa zgromadziła tłumy studentów, nie tylko przyrodników. Głosami widzów konkurs pod patronatem Wrocławskiego Parku Technologicznego na najlepsze wystąpienie i 3 tys. zł wygrało Studenckie Koło Naukowe Q Jakości Żywności, które opowiedziało o tym, co i jak astronauci jedzą w kosmosie. Za najatrakcyjniejsze stoisko docenione zostało SKN Genetyków i Hodowców Roślin, które pokazało rośliny rozmnażane w laboratoriach. Konkurs talentów wygrał natomiast zespół Interior grający alternatywnego rocka.

ixssnn_www-2
fot. Tomasz Lewandowski

Zgodnie z tradycją podczas Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej nagrodzono także najlepsze koła naukowe UPWr w poprzednim roku:

  • I miejsce zajęło SKN „OrgChem”,
  • II miejsce przyznano SKN Geodetów,
  • III miejsce przypadło SKN Medyków Weterynaryjnych „Chiron”.

Wieczór poprowadzili Michalina Grębowiec i Dawid Hernik ze Studenckiego Koła Naukowego „OrgChem”, które wraz z Samorządem Studenckim UPWr i Działem Spraw Studenckich było organizatorem wydarzenia.

mj
fot. Tomasz Lewandowski, David Gaweł