Chór UPWr wyróżniony w Grecji

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobył złoty dyplom na II Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym na Korfu.
4 października 2018 roku

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka zwyciężył w kategorii muzyka sakralna oraz uzyskał złoty dyplom w kategorii chóry mieszane – plasując się tuż za chórem z Tajlandii – podczas  II Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego organizowanego na greckiej wyspie Korfu. W tym światowym wydarzeniu uczestniczyło 37 chórów z 20 państw: Argentyny, Chin, Chorwacji, Czech, Dani, Ekwadoru, Estonii, Finlandii, Grecji, Izraela, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Polski, Rumuni, Rosji, Słowacji, Tajlandii, Turcji i Wielkiej Brytanii.

chor-4
Tradycyjne, rodzinne zdjęcie – z polską flagą
fot. archiwum prywatne

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka zakwalifikował się do ścisłej czołówki pięciu najlepszych chórów Festiwalu. To największy z dotychczasowych sukcesów zespołu,  który w roku 2019 będzie obchodził jubileusz 10-lecia działalności w obecnej formule artystycznej. Wyjazd na festiwal był współfinansowany przez Uniwersytet Wrocławski, w zmaganiach konkursowych uczestniczyli również chórzyści Chóru Gaudium, którzy tym razem weszli w skład naszego, uczelnianego zespołu.

chor
fot. archiwum prywatne

Wrocławianie nie są jedynymi laureatami Festiwalu – w kategorii muzyka jazzowa i popularna złoty medal zdobył Sienna Gospel Choir.
red