Pokaz laserowy na UPWr – fotorelacja

Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozświetlił trasę wrocławskiego półmaratonu. Pokaz laserów przy Centrum Dydaktyczno-Naukowym był widoczny z daleka.
18 czerwca 2018 roku

16 czerwca po zmroku prawie 12 tysięcy osób wystartowało w 6. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Ponad 21-kilometrowa trasa wiodła przez kampus Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – najpierw przez plac Grunwaldzki, przy którym stoi Centrum Dydaktyczno-Naukowe, a w drodze powrotnej przez ulicę Norwida i obok gmachu głównego uczelni.

Podobnie jak w roku ubiegłym był to najbardziej rozświetlony punkt na trasie – były laserowe iluminacje z elementami wideomapingu na budynkach uczelni i ścianach z dymu, a do tego muzyka z lat 70., 80., i 90. Wspólnie z Uniwersytetem Medycznym zorganizowaliśmy także zawody na ergometrach wioślarskich, a studenci zagrzewali biegaczy do walki o każdy kilometr.

mj