Nadchodzą UPnalia 2018

UPnalia, czyli święto studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wspólne juwenalia sześciu wrocławskich uczelni i tradycyjny pochód juwenaliowy. Maj to miesiąc studenckiego szaleństwa.
7 maja 2018 roku

9 maja wszystkie drogi będą prowadzić na Biskupin. Na tamtejszym kampusie, pod domem studenckim „Arka” odbędą się UPnalia. O godz. 14:00 rusza wielkie grillowanie, później będzie turniej flanek, pokaz strażacki, Bieg Złocistego Trunku, kino plenerowe, a na zakończenie – już w hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu – silent disco.

Po raz pierwszy w tym roku odbędą się także Juwenalia Wrocławskie, organizowane wspólnie przez sześć uczelni: Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Medyczny, Akademię Wojsk Lądowych, Wyższą Szkołę Bankową i Uniwersytet Przyrodniczy.

juve_2017_gal-19
fot. Tomasz Lewandowski

Wspólne świętowanie rozpocznie, 14 maja o godz. 10:00, tradycyjny pochód juwenaliowy, podczas którego studenci przejmą klucze do miasta i przejdą jego ulicami. Do 18 maja na Polach Marsowych potrwają koncerty – wystąpią m.in. Gooral, L.U.C., Myslovitz, TEDE, Bovska i Bitamina.

UPnalia – program i mapa imprezy

UPnalia – wydarzenie na Facebooku

Pochód juwenaliowy – wydarzenie na Facebooku