Studenci UPWr projektują parki w Piławie Dolnej

Studenci polsko-chińskich studiów z architektury krajobrazu w ramach przedmiotu Shaping of the landscape of the rural areas in Europe odwiedzili Piławę Dolną, aby przygotować analizę krajobrazu wsi i koncepcje projektowe dwóch parków. 
27 marca 2018 roku

Dzięki umowie zawartej z gminą Dzierżoniów studenci polsko-chińskiej specjalności z architektury krajobrazu co roku przygotowują koncepcję zagospodarowania terenów w jednej z tamtejszych ze wsi. W 2016 r. było to zagospodarowanie Gnejsów we Włókach, w 2017 r. terenu przy stawie w Mościsku.

pilawa_dolna1
fot. Jowita Pyszczek

W tym roku chińscy studenci wzięli na tapet tereny w Piławie Dolnej. W połowie marca, wraz z prof. Ireną Niedźwiecką-Filipiak i doktorantką Jowitą Pyszczek, studenci zapoznali się z krajobrazem i walorami wsi. W ramach przedmiotu Shaping of the landscape of the rural areas in Europe stworzą analizę krajobrazu, a później również koncepcje projektowe dwóch parków – przy ul. Spacerowej i ul. Błotnistej.

Podczas wyjazdu studenci spotkali się z przedstawicielami wsi, gminy i Stowarzyszenia Piława Dolna, dzięki którym poznali historię wsi i ideę utworzenia wsi tematycznej „Piława Dolna – Wieś Magicznego Kamienia”. 


Galeria – fot. Jowita Pyszczek
mj