„A my po ESK…” – wystawa pracowników UPWr

W Muzeum Architektury i Galerii Awangarda można oglądać wystawę „A my po ESK… Ekspresja. Struktura. Kolor” blisko 200 artystów, w tym prof. Piotra Błażejewskiego, prof. Alojzego Gryta i dr Anny Borcz z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.
3 kwietnia 2018 roku

Blisko 200 artystów wrocławskiego środowiska – malarzy, grafików, rzeźbiarzy, performerów i artystów nowych mediów - prezentuje swoje prace w Muzeum Architektury i Galerii Awangarda. Są wśród nich pracownicy Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr prof. Piotr Błażejewski, prof. Alojzy Gryt i dr Anna Borcz.

wystawa_esk
fot. Anna Borcz

Tytułowy skrót ESK, który twórcy wystawy rozwijają jako: ekspresja – struktura – kolor, odnosi się również do czasowego klucza wyboru prac. Prezentowane na wystawie realizacje powstały w latach 2014-2016, czyli w okresie pełnienia przez Wrocław funkcji Europejskiej Stolicy Kultury. Założeniem wystawy jest właśnie prezentowanie trwałej obecności i różnorodności sztuk plastycznych w mieście po ESK.

Organizatorem wystawy jest Zarząd Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu przy współpracy z instytucjami miejskimi i Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wystawę można oglądać do 29 kwietnia.


mj