Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

Historia Koncertów Noworocznych to tradycja pomagania – od kilku lat – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To blisko 450 tys. zł zebranych podczas aukcji charytatywnych i wielkie gwiazdy polskiej piosenki. 12 stycznia spotkamy się po raz dziewiąty.
8 stycznia 2018 roku

To będzie już dziewiąty Koncert Noworoczny, siódmy organizowany z myślą o Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

W zeszłym roku pobiliśmy rekord – z aukcji charytatywnej, podczas której wylicytowana została m.in. statuetka Honorowego Obywatela Wrocławia ofiarowana przez kardynała Henryka Gulbinowicza i lupa z dedykacją ministra Jarosława Gowina, oraz ze sprzedaży katalogów zebraliśmy w sumie ponad 144 tys. zł.

koncert_noworoczny_2017_www-8
Koncert Noworoczny 2017
fot. Tomasz Lewandowski


W tym roku wśród darczyńców są prezydent Andrzej Duda, była premier Beata Szydło, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, arcybiskup Józef Kupny, rektor Tadeusz Trziszka i wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. A na aukcji wystawione zostaną m.in. srebrna płaskorzeźba przedstawiająca Pałac Prezydencki, medale z The World Games 2017, obrazy i grafiki, rzeźby z brązu i w kamieniu, komplet srebrnej biżuterii z muszlami i wieczne pióro.

Aukcję ponownie poprowadzi dziennikarz Radia Wrocław, Marek Obszarny, a na scenie wystąpi Alicja Majewska – wrocławianka z urodzenia, warszawianka z wyboru, pedagog z wykształcenia, piosenkarka z talentu. Towarzyszyć jej będzie jak zawsze Włodzimierz Korcz oraz Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka, z solistą Marcinem Januszkiewiczem – aktorem i muzykiem współpracującym m.in. Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Buffo i Teatrem WARSawy.

koncert_noworoczny_2017_www-6
Koncert Noworoczny 2017
fot. Tomasz Lewandowski

– Od lat towarzysząc nam podczas Koncertów Noworocznych zaglądacie nie tylko do swoich serc, ale też do własnych portfeli. Zaglądacie coraz odważniej i hojniej, co roku ustanawiając kolejny aukcyjny rekord. Każda wylicytowana złotówka to dowód na to, że prawdziwe wartości, te płynące głęboko z serca, są ważne, bo wciąż dzięki nim możemy zmieniać świat na lepszy. Dziękując Wam za otwarte serca i wielką hojność, jakiej dowody możemy oglądać co roku, proszę Was, by i w tym roku przez te kilka godzin wspólnych wzruszeń i zabawy dokonał się cud dobra – apeluje rektor Tadeusz Trziszka.

***

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się ponad 300 nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi z całego Dolnego Śląska. Jej podopieczni otrzymują wsparcie lekarskie, pielęgniarskie, psychologiczne, rehabilitacyjne, socjalne i duchowe, jak również nierzadko bardzo drogi sprzęt medyczny i żywienie dostosowane do swoich potrzeb. Pomocą objęte są również ich rodziny. Opieka hospicyjna jest bezpłatna, ale jej zorganizowanie – bardzo kosztowne. Cześć wydatków pokrywa państwo, największą pomoc co roku stanowią wpłaty 1% podatku – jednak to nadal za mało.

***

Dochód z aukcji, jak co roku, wesprze kwota ze sprzedaży katalogów aukcyjnych – tutaj każdy może pomóc i dorzucić swoją cegiełkę.

Katalogi (w cenie minimalnej 10 zł) można kupić w kilku lokalizacjach na całej uczelni:
  • w dziekanatach,
  • w Kancelarii Kanclerza,
  • w siedzibie Samorządu Studentów,
  • w Biurze Informacji i Promocji,
  • na portierniach – budynku głównego, CDN, GIH i WBiNoŻ.

Tam też razem z kwotą, którą podpowiada nam serce, do puszki można wrzucić kupon konkursowy z ostatniej strony katalogu. W czasie koncertu wszystkie kupony wezmą udział w losowaniu nagród (również do obejrzenia w katalogu).

Katalog aukcyjny


mj