Od studenta do milionera

5 marca 2010 roku

„Program Transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy” skierowany jest do studentów, doktorantów, absolwentów – ale tych, którzy tytuł magistra mają najwyżej od roku – oraz pracowników jednostek naukowo-badawczych. Aby znaleźć się w Szkole Milionerów wystarczy mieć ciekawy, innowacyjny pomysł i zgłosić się na Trening Przedsiębiorczości, wypełniając formularz publikowany na stronie internetowej projektu. Uczestnicy będą mieli okazję spotykać się z doradcami zawodowymi, rzecznikami patentowymi i brokerami finansowymi, a także będą mogli skorzystać z bezpłatnych usług księgowych i porad prawnych.

Laureatką pierwszej edycji Szkoły Milionerów została Aleksandra Brodziak, absolwentka architektury krajobrazu. Rok temu założyła własne Studio Architektury Krajobrazu StylOut. Dzięki temu ma możliwość wcielenia w życie tego, czego nauczyła się na studiach. Prowadzone przez nią studio wykonuje projekty zagospodarowania terenów zieleni prywatnej - ogrodów, aranżacje balkonów i tarasów, ale też przestrzeni publicznej – parków, skwerów, zieleni osiedlowej, projekty szlaków turystycznych, inwentaryzacje dendrologiczne. Choć studio istnieje tylko rok ma na swoim koncie wykonaną dokumentację projektową pn. „Podniesienie estetyki centrum miejscowości Brzeźnica i jego lepsze zagospodarowanie”, inwentaryzację dendrologiczną oraz projekt nasadzeń w ramach zadania pn. „Remont parku w Oleśnicy”, a także projekty ogrodów prywatnych w Kudowie-Zdroju, Międzylesiu, Niedaszowie, Jenkowicach i Goli.

brodziak

W przyszłości nasza absolwentka planuje stworzyć pracownię, w której powstawać będą projekty zielonych ścian i obrazów, wraz z małą halą produkcyjną, gdzie wykonywane będą elementy ich konstrukcji. Przedsiębiorstwo będzie również zajmowało się montażem zielonych ścian oraz ich pielęgnacją. Już w tej chwili powstaje konstrukcja pokazowej zielonej ściany. Jako laureatka Szkoły Milionerów nasza absolwentka ma szansę otrzymać dofinansowanie – otrzyma je najlepiej rozwijająca się firma laureatów pierwszej i drugiej edycji konkursu.

Warto dodać, że Aleksandra Brodziak swoją pasję projektowania i wykonywania zielonych ścian łączy z zamiłowaniem do fotografii. Otrzymała między innymi główną nagrodę w konkursie Szkoły Mistrzów Fotografii „Gazety Wyborczej” „Znikający świat”, wyróżnienie w Międzynarodowym Biennale Fotografii Artystycznej „Dziecko” 2008, jej zdjęcie opublikowano na okładce albumu pokonkursowego.

Informacja w Gazecie Wyborczej